Міністерство освіти і науки України планує запровадити нову програму для випускників, які навчалися за кошт державного бюджету. Згідно з ініціативою, такі студенти повинні будуть обов’язково відпрацювати певний період часу за спеціальністю після закінчення навчання.
Про це в інтерв’ю ZN.UA повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
Він зазначив, що мова йде про програму гарантованого працевлаштування, яка стосуватиметься лише тих, хто здобував освіту за державним замовленням. Випускники братимуть участь у конкурсі на перше робоче місце, який організовуватиме Державна служба зайнятості спільно з роботодавцями.
“Йдеться про те, що державне замовлення має справді стати замовленням держави. Це означає: якщо держава оплачує сто відсотків вартості навчання якогось фахівця, то цей фахівець має певні обов’язки перед нею”,
— наголосив Винницький.
За словами заступника міністра, нововведення насамперед стосуватимуться фахівців, яких держава найбільше потребує: вчителів, лікарів та представників інших важливих для державного сектора професій. Винницький також висловив сподівання, що Верховна Рада ухвалить відповідні законодавчі зміни вже найближчим часом.
Окремо він згадав і про систему пільг для абітурієнтів — зокрема, спеціальні гранти, які держава пропонує представникам пільгових категорій. Їхня кількість зростає щороку через об’єктивні обставини в країні.