У 2026 році на наукову та науково технічну діяльність в Україні передбачили 20,1 мільярда гривень. Це на 41 відсоток більше, ніж минулого року. Частину коштів розподілили між науковими установами та університетами за результатами оцінки їхньої ефективності.
За словами народної депутатки Юлії Гришиної, фінансування отримали 246 наукових установ і закладів вищої освіти. Також понад 50 тисяч науковців із початку року отримують надбавки до зарплат.
Окремо вона наголосила на розвитку оборонних технологій в Україні. За її словами, цьогоріч до українських фахівців щодо протидії шахедам звернулися 11 держав, серед яких США та країни Близького Сходу.








